Taksim Meydanında 1 Mayıs Hazırlığı

İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamaları için emek örgütleri Bakırköy’ü işaret etse de Taksim meydanına çıkan yollara polis barikatları kurulmaya başladı. “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” diyen siyasi parti, dernek ve demokratik kitle örgütleri Taksim’e çağrı yaptı.

İstanbul’daki 1 Mayıs mitingi, Bakırköy’de düzenlenecek. “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” diyen siyasi parti, dernek ve demokratik kitle örgütleri neden Taksim’de olduklarını açıklayarak çağrı yayınladı.

Doğan Haber Ajansı’ndan Mustafa Özdabak’ın haberine göre, demir polis bariyerleri, bu sabah kamyonla Taksim’e taşınmaya başlandı. Bariyerlerin önümüzdeki günlerde yerleştirilmesi bekleniyor.

Metro seferleri yapılmayacak

bianet’in ulaştığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 1 Mayıs’ta Taksim meydanına çıkan yolların kapalı olup olmayacağıyla ilgili hafta sonu açıklama yapılacağını ifade etti.

Twitter üzerinden açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik operatörü Murat Kazanasmaz da “1 Mayıs tarihinde 06:00’dan itibaren Taksim-Osmanbey metro istasyonları kapalı olacaktır. Kabataş – Füniküler hattı seferler yapmayacak” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) 1 Mayıs’ı İstanbul’da Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlayacaklarını açıkladı.

(Kaynak: Bianet)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir