HBDH: Tüm ezilenler 1 Mayıs alanlarına!

1 Mayıs’ı kutlayan HBDH-Yürütme Komitesi, Türkiye ve Kürdistan halklarını ve tüm ezilenleri alanlara çağırdı.

1 Mayıs etkinliklerinde, faşist Türk devletinin saldırgan politikalarına karşı, tam bir eylemsellik içerisinde olunması gerektiğini belirten HBDH, birlik ve mücadelenin yükseltilmesinin önemini vurguladı.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yürütme Komitesi, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı vesilesiyle “Tüm Ulus ve Azınlıklardan, İnanç ve Cinslerden Emekçi Halklarımıza!” başlığı altında bir açıklama yaptı. Türkiye ve Kürdistan halklarını ve tüm ezilenleri alanlara çağıran HBDH-Yürütme Komitesi, ekonomik-politik sömürü ve zulüm karşısında işçi sınıfı başta olmak üzere halkların daha fazla dayanışma-birlik ve mücadeleye ihtiyaçlarının olduğu vurguladı. İşçi sınıfı, emekçiler ve demokratik toplumun, birleşik demokratik devrimci örgütlenmesinin hayati ihtiyacına işaret eden Yürütme Komitesi, “Bu örgütlü güce HBDH’nin önderlik etmesi ve mücadelemizin daha fazla yükseltilmesi de önem kazanmaktadır” dedi.

YENİ MEVZİLER YARATMALIYIZ

HBDH-Yürütme Komitesi, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İşçi ve emekçiler, kadınlar, gençler, Kürt ulusu, ezilen milliyetler ve inançlar, Ortadoğu başta olmak üzere bütün dünya halkları ve kitleler, 1 Mayıs’ta alanları zapt ederek birlik, dayanışma ve mücadelemizi yükseltmelidir. İstanbul ve Amed başta gelmek üzere üm alanlarda, meydanlarda, şehirlerde, kırlarda, fabrikalarda, gecekondularda, okullarda her yerde emperyalizme ve AKP-MHP faşizmine karşı, demokrasi, özgürlük ve sosyalizm şiarıyla direniş ve mücadele bayrağını dalgalandırarak haykırmalıyız. Kazanılmış tüm haklarımızı koruyarak, yeni birleşik direniş ve mücadele mevzileri yaratmalıyız.”

SÜRECİN ÖNE ÇIKAN GÖREVİ

HBDH-Yürütme Komitesi, içerisinden geçtiğimiz sürecin öne çıkan görevini de şöyle izah etti: “İşçi sınıfı, tüm ezilen ulus ve inanç kesimlerinin demokratik haklar ekseninde de olsa talepleri ve mücadelelerinin, sınıf mücadelesi ve devrimci savaşla birleştirilmesidir. 1 Mayıs etkinliklerinde, faşist Türk devletinin saldırgan politikalarına karşı, tam bir eylemsellik içerisinde olmalıyız. İşgalci ve katliamcı Türk devletinin saldırıları, işçi ve emekçileri daha fazla bölgesel savaşa sürükleyeceğinden, buna karşı tavrın geliştirilmesi de ertelenemez görevimizdir.”

MÜCADELEYİ YÜKSELTMEYE

Proletaryanın sınıf bilinciyle işçi ve emekçileri 1 Mayıs alanlarında öfkelerini isyana, isyanlarını devrimci savaşa ve mücadeleyle yükseltmeye çağıran HBDH-Yürütme Komitesi, “Yaşasın Birlik- Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs!, Bijî Yek Gulan!” diyerek açıklamasını bitirdi.

Hayır’ımızla 1 Mayıs’a – DOSYA
One thought on “HBDH: Tüm ezilenler 1 Mayıs alanlarına!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir