İsmailağa Cemaati’ne yakın iki grup Mekke’de birbirine girdi: Çok sayıda yaralı var

İsmailağa Cemaati’ne yakın iki grup, umre için bulundukları Mekke’de bastonlarla kavga etti.

İsmailağa Cemaati’ne yakın Kıyam-Der ve Fatih Medreselerine bağlı iki grup umre için gittikleri Mekke’de birbirine girdi.

Kavganın 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki otel önünde gerçekleştiği belirtiliyor.

Sözlü sataşmayla başlayan kavga nedeniyle çok sayıda kişinin yaralandığı, yaralıların hastaneye kaldırıldıkları açıklandı. Kavgaya ilişkin fotoğraflar ise iki gruba yakın hesaplar tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

Yaşanan kavga sonrası iki grup sosyal medya ve resmi internet sitelerinden hastane fotoğrafları yayınlarken, yaptıkları  açıklamalarda birbirlerini suçladılar.

KIYAM-DER: FİTNE ATEŞİNİ KÖRÜKLEDİLER

Kıyam-der’in Facebook sayfasından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kutsal topraklarda dahi fitne ateşini körüklemekten geri durmayan Masum Bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir. Masum Bayraktar ve müntesiplerinin genelde camiamız, özelde derneğimiz ile ilgili yaptıkları yayın ve algı operasyonlarına itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna arz ederiz”

Açıklamada karşı grubun önce sözlü olarak sataştığı, ardından ellerindeki bastonlarla saldırdığı, otel lobisinde arbede yaşandığı belirtildi. “Yaşanan bu olayı başlatan taraf kendileri olmalarına rağmen olayı çarpıtarak Kıyam Der Ailesi hakkında Karagümrük çetesi, esrarkeşler ve hakarete varan ifadelerle sosyal medya üzerinden bir algı operasyonu yapmaya çalışmaktadırlar” ifadesi kullanıldı.

FATİH MEDRESELERİ: KARAGÜMRÜK ÇETESİ

Kavganın diğer tarafı Fatih Medreseleri’nden yapılan açıklamada ise diğer grup için ‘Karagümrük Çetesi’ ifadesi kullanıldı. Açıklamada,  “Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, umre vazifesini ifa etmek için kalabalık bir kafile ile kutsal topraklara gitti. Her şey çok mükemmel geçiyordu. İslam ahlakından zerre nasibi olmayan sözde bir umreci bir grup, dün akşam 21:00 sularında Mekke’deki otel lobisinde Masum Bayraktar Hoca Efendiye ve kafilesine hunharca saldırdı. Tavafları ve sayları ile manevi atmosferi yüksek umreler ve ziyaretler gerçekleştirildi. Ancak küfrün ve fitnenin aktörleri olan hainler bu kez emin belde olan mübarek topraklarda kol geziyordu” denildi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir