İklim yürüyüşünde Trump protestosu

ABD’de çevreciler iklim yürüyüşü düzenlediler. 50 eyalette gerçekleşen yürüyüşlerde iklim değişikliğini yok sayan Trump protesto edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın çevreye ve iklim değişikliğine duyarsız kaldığını söyleyen ABD’li vatandaşlar başta başkent Washington olmak üzere 50 eyalette protesto yürüyüşleri düzenledi.

ABD genelinde 50 eyalete bağlı 370 ayrı kentte çevreciler tarafından yürüyüşler düzenlendi. Başkent Washington’da gerçekleşen protesto yürüyüşüne 200 bin kişinin katıldığı belirtildi. “İklim, iş, adalet” sloganları atarak ABD Kongresi’nin bulunduğu Ulusal Park’a yürüyen protestocular daha sonra Kongre’den de Beyaz Saray’a doğru yürüyüşe geçtiler. Protestocular yürüyüş sırasında taşıdıkları “İklim değişikliğini inkar etmek ateşe körükle gitmektir”, “Diren, inşa et, başkaldır” dövizleri ile de iklim değişikliğinin varlığını kabul etmeyen ve Beyaz Saray’da 100’üncü gününü dolduran ABD Başkanı Donald Trump’ı protesto etti.

Donald Trump, görevi devraldığı Obama’nın iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında uygulamaya koyduğu çevre düzenlemelerini kaldıran kapsamlı bir kararnameyi, başkanlık özel yetkisini kullanarak imzalamıştı. (Kaynak: Evrensel)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir