Kılıçdaroğlu: Artık Türkiye’nin cumhurbaşkanı değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye dönmesinin ardından tweetler atan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı artık Türkiye’nin değil, sadece kendisine oy verenlerin Cumhurbaşkanı’dır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’da ki hileli referandum sonucu kabul edilen anayasa değişikliği ile 3 senedir fiili olarak yürüttüğü AKP üyeliğini bugün parti genel merkezinde düzenlenen törenle resmileştirdi.

Düzenlenen törende konuşan Erdoğan;

“Aslında bu sadece resmi bir ayrılıktı, mevzuat gereğiydi. Gönlümüz hep beraber oldu. Biliyoruz ki gönüllere sınır çizmek, duvar örmek mümkün değildir. Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım partime, yuvama, sevdama, aşkıma yeniden döndüm” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın kurucusu olduğu AKP’ye, ‘mevzuat gereği’ni de ortadan kaldırarak geri dönmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Partisine dönen Cumhurbaşkanı artık Türkiye’nin değil, sadece kendisine oy verenlerin Cumhurbaşkanı’dır. Türkiye artık daha çok ayrışacak. En az % 50’lik kesim demokrasiye, Cumhuriyet’e, adalete inananlardır. Bizim “Hayır”ımız bitmedi, demokrasi mücadelesi esas şimdi başlıyor!”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir