Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevinin 58. gününde

KHK ile görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevlerinin 58. gününde

OHAL kararnameleri ile görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, Ankara Kızılay’daki Yüksel Caddesi’nde 178 gündür direniyor. 178 günlük direnişin, son 58 gününde açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça, işe iade talebiyle her gün Yüksel Caddesi’ndeki yerlerini alıyor.

Kamu Emekçileri Cephesi ise, yayımladığı bilgi notunda Gülmen ve Özakça’nın işe iadeleri için söz konusu taleplerin daha da yaygınlaştırılması gerektiğini hatırlatarak şu bilgilendirmede bulundu:

 

“Sizlerden BİMER’e istek oluşturmanızı istiyoruz. Başvuru metnine aşağıdaki metni yazabilir, fotoğraf vb görsel ekleyebilirsiniz. Bizlere ekran görüntüsü alarak, video çekerek,fotoğraf atarak BİMER başvurunuzu paylaşabilirsiniz. BİMER bir günde, bir kişiden bir talep alıyor. 04.05.2017 perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı’na ertesi gün 05.05.2017 cuma günü Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı’na talepte bulunacağız.”

Örnek metin:

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA / YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Kanun Hükmünde Kararnamelerle işlerinden atılan Araştırma Görevlisi Nuriye Gülmen, Öğretmen Semih Özakça, Öğretmen Acun Karadağ, Sosyolog Veli Saçılık, Öğretmen Esra Özkan Özakça ve Öğretmen Mehmet Dersulu 9 Kasım 2016 tarihinden bu yana Ankara Yüksel Caddesinde bulunan İnsan Hakları Anıtının önünde “İşimizi Geri İstiyoruz” talebiyle oturma eylemi yapmaktalar.
Taleplerine ilişkin herhangi bir cevap alamadıkları için Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 9 Mart tarihi itibariyle süresiz, dönüşümsüz açlık grevine başladılar. Bugün açlık grevlerinin 57/58. günü.
Bizler, Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumları riskli bir aşamaya gelmeden, haklı taleplerinin karşılanmasını, ivedilikle işlerine iade edilmelerini istiyoruz. (Kaynak: Gazete Yolculuk)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir