BÖG savaşçıları Ankara’da anıldı

Suriye’nin Dar Azza bölgesinde DAİŞ ile girdikleri çatışmada yaşamını yitiren 4 BÖG savaşçısı için Ankara’da anma yapıldı.

Ankara Tuzluçayır Tek Mezar Park’ında bir araya gelen Devrimci Parti üyeleri, Suriye’nin Dar Azza bölgesinde DAİŞ ile girdikleri çatışmada yaşamını yitiren Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Özge Bali, Asiye Özlahlan, Cenk Kılagöz ve Yusufbaş Akay için anma gerçekleştirdi.

Anmanın yapıldığı alanda üzerinde “Özge Bali, Asiye Özlahlan, Cenk Kılagöz ve Yusufbaş Akay Ölümsüzdür” pankartı açan grup, sık sık, “Rojava’da düşene dövüşene bin selam” “No Pasaran andımız özgürlük güçleri silahımız” şeklinde slogan attı.

Sloganlardan sonra açıklama yapan grup, “Onlar son kurşunlarına kadar savaştılar. Onlar halkların kurtuluşu için, işsizler, kadınlar, gençler, ötekileştirilen tüm halklar için savaştılar. Sanılmasın ki bu bir yas törenidir. Sanılmasın ki yastayız. Sanılmasın ki üzgünüz. Bizler öfkeliyiz. Yılgınlık yok hiçbirimizde. Öfkeliyiz. Yoldaşlarımızı bizden alanlara karşı öfkeliyiz” dedi. (ANF)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir