ESP-SKM: “Hayır diyen kadınlar susmayacak! Üyelerimiz serbest bırakılsın”

ESP, SKM üyelerinin evlerinin basılarak 5 üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı. ESP, “Gözaltı saldırıları kadınların diktatöre Hayır mücadelesini engelleyemeyecektir. Hayır diyen kadınlar kazanacak” dedi. SKM’de, dün gece yarısı düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Mersin’de açılan bir soruşturma kapsamında dün gece düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

“Saray diktası halklarımızın ve en başta da kadınların direnişçi ve kararlı tutumunu etkisiz hale getirmek için saldırılarını artırmaya devam ediyor” denilen açıklamada, ESP Genel Başkan Yardımcısı ve SKM Sözcüsü Fadime Çelebi’nin de aralarında olduğu SKM üyelerinin evlerine baskın düzenlendiğini belirtti.

Üyeleri Yekbun Kartal, Helin Baki, Tülin Gür, Neslihan Atahan ile ESP üyesi Yunus Varlı’nın gözaltına alındığını ifade eden ESP, “Gözaltı saldırıları kadınların diktatöre Hayır mücadelesini engelleyemeyecektir. Halklarımız kazanacak! Özgürlük kazanacak! Hayır diyen kadınlar kazanacak. Gözaltı saldırılarına son verilsin, gözaltına alınanlar serbest bırakılsın” dedi.

SKM: Üyelerimiz derhal serbest bırakılsın

Sosyalist Kadın Meclisleri, dün gece yarısı düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Sosyalist Kadın Meclisleri, dün akşam gerçekleşen ev baskınlarında gözaltına alınan üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Gece yarısı İstanbul, Ankara, Samsun, Kocaeli, Mersin’de düzenlenen ev baskınlarında ÖGK üyesi Yekbun Kartal ve Helin Baki, Suruç gazisi Tülin Gür’ün gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, SKM Sözcüsü ve ESP Genel Başkan Yardımcısı Fadime Çelebi, MYK üyesi Züleyha Mandan, Genel Meclis Üyesi ve ESP Ankara İl Eşbaşkanı Didar Gül’ün de haklarında arama kararı olduğu ifade edildi.

Mersin’de açılan bir soruşturma gerekçesiyle düzenlendiği öğrenilen ev baskınlarının kadın özgürlük mücadelesi veren sosyalist kadınları sindirme saldırı olduğuna dikkat çekildi.

SKM, “Bu çabalar boşa çıkarılacak, mücadelemiz sürecek. Kadınların bitmeyen ‘Hayır’ı diktatörü bertaraf edecektir. Üyelerimiz derhal serbest bırakılsın” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir