Dink cinayetine ilişkin 3. iddianame savcıya iade edildi

Hrant Dink cinayetine ilişkin 3. iddianame savcıya iade edildi. Hrant Dink suikastına ilişkin hazırlanan ve bir numaralı sanığın Fethullah Gülen olduğu 3. iddianamenin iade gerekçesinin dosyada eksiklerin bulunması olduğu öğrenildi.

Hrant Dink suikastına ilişkin hazırlanan ve bir numaralı sanığın Fethullah Gülen olduğu 3. iddianame savcıya iade edildi.

122 sayfalık iddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından hazırlanmıştı. İddianamede 1 numaralı sanık olarak Fetullah Gülen gösterilirken, aralarında eski savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteciler Adem Yavuz Arslan, Ercan Gün, Faruk Mercan, Muammer Ay, avukat Halil İbrahim Koca ile meslekten ihraç edilen Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız, İstanbul Jandarma İstihbarat görevlisi yüzbaşı Muharrem Demirkale ile cinayet döneminde İstanbul ve Trabzon’da çalışan 34 jandarma görevlisi ile 5 polis ve yayınevi sahibi Adem Sarıgöl sanık olarak yer alıyordu.

İddianame, ana dava ile birleştirilmesi talebiyle İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

Mahkemenin dosyada eksikler bulunduğu gerekçesiyle iddianameyi iade ettiği belirtildi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir