HBDH: Ulaş yoldaş ölümsüzdür

HBDH Ortak Komutanlığı, BÖG komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nun Rakka’da DAİŞ’e karşı mücadelenin ön saflarında savaşırken hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlığı, DAİŞ’e karşı mücadelede şehit düşen Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) kurucu önderi ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu’na ilişkin açıklama yaptı.

HBDH, “DKP’li yoldaşların acısını paylaşıyor ve ailesi başta olmak üzere bütün mücadele yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

HBDH, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ulaş yoldaş Birleşik Devrim Hareketinin kararlı bir neferi ve şaşmaz bir öncü komutanıydı. Enternasyonal devrimci savaşın en ön saflarında savaşıp bize zaferin yolunu gösterdi. Türkiye halklarının yiğit evladı Ulaş yoldaş devrimci mücadelenin her alanında savaşmış ve Ortadoğu’ya kadar uzanmış devrimci yaşamı ile yoldaşlığın, sosyalizmin ve halklara adanmış bir yaşamın sembolü olmuştur. 71 ruhunun güncellenmesinin somut ifadesi olan yaşamı ve devrimci savaş komutanı duruşu ile devrimci dayanışmanın, sosyalist yaşamın ve devrimci zaferin şimdi mümkün olduğunun yolunu göstermiştir.

Bize düşen görev bu yolda yürümek ve değerli şehitlerimizin anılarını sürekli yaşatmaktır.

Ulaş yoldaş ölümsüzdür ve her zaman mücadelemizde yaşayacaktır.”

 

 

Enternasyonal devrimci, Rojava devrim şehidi Ulaş Bayraktaroğlu için anma
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir