ESP’den ‘OHAL’e hayır de, örgütlen’ kampanyası

ESP İstanbul İl Örgütü, “OHAL’e ve KHK’lara Hayır de Örgütlen” şiarıyla bir kampanya başlattı. ESP, “OHAL zulmünü örgütlenerek direnerek yıkacağız” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi İstanbul İl Örgütü, “OHAL’e ve KHK’lara Hayır de Örgütlen” şiarıyla bir kampanya başlattı.

Kampanyaya dair yazılı açıklama yapan ESP İl Örgütü, Eyüp, Ataşehir, Avcılar, Esenyurt, Sancaktepe, Sultangazi, Kadıköy ve Maltepe ilçelerinde 10 farklı noktada pankart asarak çalışmalara başladığını belirtti.

AKP iktidarının OHAL uygulamaları ile kendisine muhalif olan tüm kesimlere saldırılarını arttırdığını belirten ESP, tüm demokratik hakların tırpanlandığı, emekçilerin KHK zulmüyle ihraç edildiği, geleceksiz güvencesiz bırakıldığı bir süreç yaşandığını kaydetti.

Faşizmin normalleştirilmeye çalışıldığına dikkat çeken ESP, OHAL sürecindeki uygulamaları hatırlattı. ESP, “Darbecilere karşı ilan edildiği söylenen OHAL tüm ilerici, devrimci, yurtsever mücadeleyi ve emekçilerin kazanımlarını hedeflemiştir” dedi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Biz Ezilenlerin Sosyalist Partisi olarak OHAL zulmünün, ihraçların, geleceksiz güvencesiz bırakılmanın, artan şiddetin, işkencenin, hak gasplarının halklarımızın kaderi olmadığını bir kez daha söylüyoruz. OHAL rejimi örgütsüz, biat etmiş bir toplam yaratmak istiyor. Buna karşı tek çözüm tüm OHAL uygulamalarına hayır demek ve örgütlenmektir. OHAL zulmünü örgütlenerek direnerek yıkacağız. KHK’larla ihraç edilen emekçilerin direnişi, örgütlü mücadelesi kazanacak. Tüm halkımızı, kadınları, gençleri, emekçileri OHAL’e ve KHK’lara Hayır demeye, ESP saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz!” (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir