Gezi aileleri Gülmen ve Özakça’ya destek için açlık grevine başlıyor

Gezi aileleri ve yaralıları, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için birer günlük 1 hafta boyunca dayanışma nöbetinde olacaklarını duyurdu.

Gezi aileleri ve yaralıları, OHAL kararnamesi ile ihraç edilen ve Ankara Yüksel Caddesi’nde 73 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için açlık grevine başlayacak.

Aileler, birer günlük açlık grevi ile bir hafta boyunca dayanışma içerisinde olacaklarını belirtti. RedHack soruşturması kapsamında 11 gün gözaltında tutulan ve polis işkencesine maruz bırakılan Taylan Kulaçoğlu da açlık grevine bir hafta sürekli-dönüşümsüz olarak destek vereceğini açıkladı.

Gezi Şehit ve Gazileri Platformu tarafından yapılan duyuruda “Nuriye ve Semih’in açlığına ses vermek ve işi elinden alınan emekçilerle dayanışmak için 21 Mayıs (yarın) açlık grevi destek nöbetine başlıyoruz” denildi. Duyuruda, yarın saat 12.00’de Kadıköy Çarşı Ayia Efimia Kilise Meydanında başlatılacak açlık grevi destek eylemi için destek çağrısı yapıldı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir