Köln’de açlık grevine destek eylemi; Zafer, Direnen Emekçilerin Olacak!

Saray diktatörlüğünün zulmüne ve KHK’lar la açlığa mahkum eden ihraçlarına karşı Dersim ve Ankara’da sürdürülen açlık grevi direnişçilerini sahiplenmek, yalnız olmadıklarını göstermek, yükselttikleri çığlığın sesi olmak için Köln Dom Hauptbahnhof önünde basın açıklaması eylemi gerçekleştirildi.

Almanya’nın Köln kentinde, Ankara’da KHK ile ihraç edilmelerinin ardından açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Dersim’de “Oğlumun kemiklerini istiyorum” diyerek 85 gündür açlık grevi yapan Kemal Gün’ün direnişlerini ve taleplerini Alman kamuoyuna duyurmak için basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Nuriye Gülmen, Semih Özakça, Kemal Gün Yalnız Değildir” denilen basın açıklamasında yapılan konuşmalarda; Saray diktatörlüğünün zulmüne ve KHK’ların açlığa mahkum eden ihraçlarına dikkat çekilerek Dersim ve Ankara’da sürdürülen açlık grevi direnişçilerinin sahiplenildiği, direnişçilerin yalnız olmadıkları, yükselttikleri çığlığın sesi olunacağına vurgu yapıldı.

Yağmur altında gerçekleşen eylemde, Alman kamuoyuna ülkedeki diktatörlüğün zulmü ve uygulamaları anlatılarak Alman hükümeti ve devletinin Türkiye ile ilişkileri kesmesi çağrısı yapıldı.

Eylem, açlık grevlerinin sürdüğüne vurgu yapılarak eylemlerin devam edeceği ve takipçisi olunacağı duyurularak “Zafer, Direnen Emekçilerin Olacak” sloganı ile bitirildi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir