Yeni video ortaya çıktı, ses analizi yapıldı: ‘Korumalara saldırı talimatını Erdoğan veriyor’

“Demirtaş’a özgürlük” pankartı taşıyan protestoculara yönelik saldırı hala ABD’nin gündeminde. Ortaya yeni çıkan bir videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olan biteni makam aracından izlerken korumasıyla yaptığı konuşma sonrası protestoculara yönelik bir saldırının gerçekleştiği görülüyor. Videonun ses analizini yapan uzmanlar ise ‘saldırı talimatını’ Erdoğan’ın verdiğini söylüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının “Demirtaş’a özgürlük” pankartı taşıyan protestoculara saldırısı ABD’nin gündeminden düşmüyor.

ABD basınında Erdoğan’ın Donald Trump’ı ziyaretinden daha fazla ses getiren olayla ilgili ortaya çıkan yeni bir video ve videonun ses analizi ise Erdoğan’ın olan biteni aracından izlediği ve saldırı emrini verdiğine de işaret ediyor.

Başkentteki ABD Kamu Televizyonu olarak bilinen Amerikanın Sesi tarafından yayınlanan videoda Erdoğan’ın Washington’daki Büyükelçilik Rezidansına geldiği, korumalar ve kalabalık ile protestocuların karşı karşıya olduğu ama kavganın henüz başlamadığı görülüyor.

O sırada protestocuların sloganları yükselirken, Erdoğan’ın da yakın koruması ile konuşmaya devam ettiği videoya yansıyor.

Videonun bir kısmında ise korumanın aldığı talimatı diğer korumalara bildirdiği ve bunun ardından protestoculara saldırı düzenlendiği görülüyor.

Videonun ses analizini The Daily Caller’a yapan profesyonel ses editörü Salih Ferad, bazı ses teknikleri kullanarak yaptığı analizinde Erdoğan’ın korumalarına “Saldırın” talimatı verdiğini belirtiyor.

Ferad ayrıca, Erdoğan’ın korumalarıyla yaptığı konuşmanın hemen ardından korumanın “Dalın diyor, Servet abi dalın diyor” sözlerinin de duyulabileceğini söylüyor.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir