Ahmet Şık’a kendi kitabı verilmiyor

Haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Gazeteci Ahmet Şık’a kendi kitabı ‘Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda’ verilmiyor.

‘FETÖ’  propagandası yaptığı iddiasıyla tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’a kendi kitabı “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” verilmiyor. Şık, AKP-Cemaat suç ortaklığı ve bu ittifakın nasıl dağıldığını ele aldığı kitabını savunmasına argüman olarak kullanacaktı.

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre; Şık, avukatlarından savunmasında argüman olarak kullanmak üzere yazarı olduğu “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabını istedi. Avukatları kitabı Şık’a teslim edilmek üzere gardiyanlara bıraktı. Ancak aradan geçen 3 hafta içinde kitap Şık’a teslim edilmedi.

Emniyet’teki cemaat yapılanmasıyla ilgili kitabı nedeniyle hükümetin sonradan kumpas olduğunu kabul ettiği Oda TV soruşturması kapsamında 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Ahmet Şık, “Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda” kitabında 2013 öncesi dost olan AKP ve cemaat ittifakının nasıl dağıldığını işlemişti.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir