CHP’li milletvekillerine ‘sözünüzde durun’ çağrısı

CHP’li vekiller, “Eğer Nuriye ve Semih serbest bırakılmazsa CHP milletvekilleri olarak dönüşümlü olarak süresiz oturma eylemini gerçekleştireceğiz” demişlerdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın gözaltına alınmaları sonrasında İnsan Hakları Anıtı önünde 7 saatlik oturma eylemi yapan ve “Biz bugün Nuriye ve Semih için buraya geldik. Eğer Nuriye ve Semih yarın akşam saatlerine kadar bırakılmazsa CHP milletvekilleri olarak dönüşümlü olarak süresiz oturma eylemini gerçekleştireceğiz” diyen CHP’li vekillere bu haksızlığın hukuksuzluğun karşısında durun çağrısı yapıldı.
TUTUKLAMA GEREKÇESİ HUKUKA AYKIRI

CHP Miletvekili Ali Haydar Hakverdi mahkeme tarafından verilen tutuklma kararı sonrasında  tutuklanma gerekçesini eleştirerek “Hukuk’ta böyle gerekçe olamaz” şeklinde twit atmıştı.
SÖZ VERMİŞLERDİ

Mustafa Balbay, Veli Ağbaba, Necati Yılmaz, Eren Erdem, Ali Haydar Hakverdi ve Utku Çakır Özer’in aralarında bulunduğu CHP’li milletvekileri açlık grevlerinin 75 gününde gece yarısı baskını ile evlerinden alınan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in derhal serbest bırakılmasını istemiş ve polislerin kimseyi yaklaştırmadığı ve ablukaya aldığı İnsan Hakları Anıtı önünde 7 saatlik oturma eylemi yapmıştı. Oturma eylemi sonrasında tüm milletvekilleri adına konuşan Veli Ağbaba, “Biz bugün Nuriye ve Semih için buraya geldik. Eğer Nuriye ve Semih yarın akşam saatlerine kadar bırakılmazsa CHP milletvekilleri olarak dönüşümlü olarak süresiz oturma eylemini gerçekleştireceğiz” şeklinde açıklama yapmıştı. (Artı Gerçek)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir