Kadıköy Çevre Festivali: Ali ve Aysin’in katillerini tanıyoruz

Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda düzenlenen Kadıköy Çevre Festivali’nde Antalya katledilen Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Aysin Büknohutçu için yapılan basın açıklamasında “Ali ve Aysin’in katillerini tanıyoruz, doğa ve yaşam için mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” denildi.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda düzenlenen Kadıköy Çevre Festivali’nde Antalya katledilen Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Aysin Büknohutçu için basın açıklaması gerçekleştirildi.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile çevreci çiftin kızlarının da katıldığı basın açıklamasında “Doğa ve yaşam adına bir kez daha sesleniyoruz, herkes bilsin, herkes duysun: Ali ve Aysin’in katillerini tanıyoruz, doğa ve yaşam için mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” denildi.

Açıklamada, “Doğamızı, tarihimizi, kültürümüzü, havamızı, suyumuzu, toprağımızı yok eden şirket kılığına girmiş rant çeteleri ve onların her türden destekçileri Antalya’da işlenen bu kanlı cinayetle iki dostumuzu, doğa ve yaşam uğruna savaşım veren iki arkadaşımızı aramızdan aldılar” diye kaydedildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Bizler Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun doğa ve yaşam savunucusu dostları olarak bu cinayetin derinlemesine soruşturulmasını, cinayetin gerçek nedeninin aydınlatılmasını, azmettiricilerinin ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Tüm suçlular cezalarını bulana kadar bu davanın peşini bırakmayacağız!” (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir