Ayşe Deniz Karacagil Antalya’da anıldı

Rakka hamlesinde şehit düşen MLKP savaşçısı Ayşe Deniz Karacagil (Destan Temmuz), memleketi Antalya’da anıldı.

Rakka’da IŞİD’e karşı savaşta yaşamını yitiren MLKP savaşçısı Ayşe Deniz Karacagil için memleketi Antalya’da taziye açıldı.

HDP il binasında kurulan taziyeye Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan ile ESP, Devrimci Parti, HDP, DBP, SYKP, Halkevleri üyeleri katıldı.

Saygı duruşunun ardından söz alan HDP temsilcisi, “Ağır bedellerle ilerleyen Rojava Devrimi Türkiyeli, İspanyalı, Amerikan devrimcilerin katılımıyla büyüyor. Dünyanın kalbi Rojava’da atıyor. Ayşe Deniz ve İbrahim ezilenlerin, en başta da kadınların özgürlük çığlığını büyütmüşlerdir. Bizler de erkek egemen, faşist düzene karşı HDP olarak üzerimize düşen sorumluluğu onlara layık biçimde omuzlayacağız” dedi.

Gezi barikatlarından Rojava siperlerine: Ayşe Deniz Karacagil

ÖTSP temsilcisi ise “Özgürlük simgesi kırmızı fuları bugün bizim boyunlarımızdadır” diye konuştu.

Devrimci Parti adına yapılan konuşmada, “Rakka’yı özgürleştirme hamlesi zafere yürüyor. Günler ağır, kanlı geçse de zafer bütün ihtişamıyla yaklaşıyor. İbrahim bir öğretmen olarak, dersanede ders verdikten sonra sokak sokak bildiri dağıtarak, gazete satarak mücadele etmiştir. Gezi barikatlarında İzmir’den Antalya’ya omuz omuza direnmiş olan Ayşe Deniz ve İbrahim göstermektedir ki zafer birlikte dayanışmayla gelecektir” dedi.

Sabah saatlerinden itibaren HDP Antalya İl Örgütünün bulunduğu bina ve bölgesi çevik kuvvet ve polis araçları tarafından adeta taciz derecesinde abluka altına alındı.

SGDF temsilcisi ise “Nuray annemize Destan’ımızın kırmızı fularını boynumuza takarak söyleyebileceğimiz tek söz vardır ‘Nerede birileri özgür olmak için savaşıyorsa onların gözlerine bak. Beni bulacaksın.’ Onlar yaşamları boyunca mücadele nereye çağırırsa oraya koşan serüvencilerdir. Gezi’nin yıl dönümünde 29 Mayıs gününde omuz omuza dövüşerek düşen Ayşe Deniz ve İbrahim yoldaş, bizlere Minbiç zaferini müjdeleyen Eylem’imizi ve Sewe’mizi anımsatıyor. İlk ve son söz olarak söylüyoruz ki ardıllarınız beraber dövüştüğünüz Gezi Parkı’na da, kanlarınızla suladığınız Rakka topraklarına da sosyalizmin kızıl bayrağını dikecektir” dedi.

Son olarak söz alan anne Nuray Erçağan, “Gezi’nin yıl dönümünde bakın yine bir aradayız. Kırmızı fularlım, sarı kızım bakın yine bizi buluşturdu” ifadelerini kullandı. (ETHA)

Rakka hamlesinde Türkiye’li iki enternasyonal savaşçı şehit düştü
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir