Rektör Enstitü Sekreterliğine eşini atadı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, eşi Derya Bağ’ı üniversitenin İslami İlimler Enstitüsü’ne Sekreter olarak atadı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Pamukkale Üniversitesi Rektörünün açığa alınmasıyla, Cumhurbaşkanı tarafından önce vekaleten, ardından 19 Nisan’da asaleten rektörlüğe atanan Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın ilk icraatlarından biri eşini enstitü sekreteri olarak atamak oldu.

Bağ, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan eşi Derya Bağ’ı PAÜ bünyesinde yeni kurulan İslami İlimler Enstitüsü’ne Sekreter olarak atadı.

DHA’nın haberine göre, Derya Bağ, iki gün önce okulla ilişiğini keserek Pamukkale Üniversitesi’ndeki görevine başladı.

Atamaya yönelik eleştirileri yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Bağ, Derya Bağ’ı eşi olduğu için değil, görev için yetkin birisi olduğu için atadığını söyledi. Eşinin İlahiyat Fakültesi ön lisans mezunu olduğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fatültesi’nin lisans programını bitirmek üzere olduğunu, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nun kurucu müdürlüğünü yaptığını belirten Bağ, “İslam İlimleri Enstitüsü, Cevat Akşit Hoca’nın girişimleri ve Cumhurbaşkanımızın oluruyla kuruldu. Şu anda kuruluş çalışmaları sürüyor. Bu enstitü bizim göz bebeğimiz. Bizim için bu kadar önemli olan bir kuruma yetkin birisini aradığım için bu atamayı yaptım” dedi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir