Anne Cömert: 4 yıldır adalet bekledim, göremedim

Oğlunun mezarı başında konuşan anne Hatice Cömert, “Dört yıl geçti. Tam dört yıl adalet bekledim ama göremedim. Katil dışarıda” dedi.

Antakya’da katledilen Gezi direnişçisi Abdullah Cömert, ölümünün 4. yılında dün mezarı başında anıldı.

Cömert, Akrep adı verilen zırhlı araçtan atılan gaz fişeğiyle yaşamını yitirmişti.

Hatay’ın Defne ilçesindeki Armutlu Mezarlığı’ndaki anmaya, Cömert’in ailesi ve yakınları, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, sanatçı Fevzi Kurtuluş, CHP, İHD ve Eğitim Sen’in üyeleri katıldı.

Oğlunun mezarı başında konuşan anne Hatice Cömert, “Dört yıl geçti. Tam dört yıl adalet bekledim ama göremedim. Katil dışarıda, ben artık Allah’ın adaletine güveniyorum. Hukukun işlemediğini görüyorum. Abdo’nun acısı kalbimde. Her gün acı çekiyorum. Dört yıldır acıyla yaşıyorum” dedi.

Cömert ailesinin avukatı Hatice Can ise “Gezi’nin ilk yitirileniydi Abdocan. Yargılama süreci de cezasızlıkla mücadeleye dönüştü. Antakya’da görülmesi gereken dava, Balıkesir’de görüldü. Sonuçta bir ceza çıktı, 13 yıl 4 ay. Adalet arayışımız devam ediyor. Cezasızlıkla mücadelemiz de sürecek” diye konuştu.

Mezar ziyaretinin yanı sıra CHP Gençlik Kolları, “Geziyi anıyoruz” adıyla bir etkinlik düzenlerken, sonrasında yeryüzü sofrası kuruldu. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir