Fransa’da HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a özgürlük talebi

HDK- Bordeaux, HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve tutuklu kadın siyasetçilere özgürlük talebiyle Place la Bourse Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Hakların Demokratik Kongresi (HDK), Fransa’nın Bordeaux kentinde HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve tutuklu kadın siyasetçilere özgürlük talebiyle Place la Bourse Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Eylemde Yüksekdağ ve tutuklu kadın siyasetçilerin fotoğrafları taşındı.

HDK- Bordeaux adına yapılan açıklamada, AKP-Erdoğan diktatörlüğünün, siyasi soykırım operasyonlarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, HDP milletvekilleri ve seçilmiş kadın siyasetçilere yönelik tutuklama ve gözaltı terörünün, kadın özgürlük mücadelesine yönelik bir saldırı olduğu kaydedildi. “Figen Yüksekdağ’ın yanındayız” denilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Kadın isyanını mahkeme kürsülerinden onunla birlikte büyütmek adına 4 Temmuz’a kadar yürüteceğimiz ‘Figen Yüksekdağ teslim olmaz, kadın iradesi susturulamaz’ kampanyamızı sokak sokak, ev ev büyüteceğiz. Figen Yüksekdağ ve tüm seçilmişlerimiz özgürlüklerini kazanıncaya kadar tek adam diktatörlüğüne, saltanat düzenine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.” (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir