Taksim’de bir kadın kaçırılıp tecavüze uğradı

Taksim’de bir erkek, bayılan bir kadını kaçırıp tecavüz etti, kendisine engel olmak isteyen kadını da bıçakla yaraladı.

Taksim’de eylemcilere ‘göz açtırmayan’ polis, tecavüzcüleri görmedi. Neredeyse polis ordusu bulunan Taksim’de bir erkek iki kadından birini bıçakladı, diğerini kaçırıp tecavüz etti.

DHA’dan Özden Atik’in haberine göre, olay İstanbul Adliyesi’nde başlayan davayla ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, 21 Ocak 2017’de 21 yaşındaki iki kadın, Taksim’de bir barda eğlendikten sonra evlerine dönmek için Balo Sokak’tan Tarlabaşı Bulvarına doğru yürümeye başladı. Ancak kadınlardan F.H.E. yere düştü. Bu sırada yoldan geçen Engin K. düşen kadını kaldırıp omzuna aldı. Kendisine müdahale eden diğer kadın E.Y’yi de bıçakladı. Engin K, F.H.E’yi Tarlabaşı’nda bir inşaata götürerek tecavüz etti. Ardından arkadaşı Dursun A’nın evine götürdü. Genç kadın burada da tecavüze maruz kaldı.

Kadınların şikayeti üzerine Dursun A. gözaltına alınarak tutuklanırken, 24 yaşındaki Engin K. bulunamadı. Her iki erkek hakkında “Nitelikli cinsel saldırı”, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından 19 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Engin K. için ayrıca “Basit yaralama” suçundan 6 aya kadar hapis istendi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir