45. Dünya Çevre Günü Büyüknohutçu çiftine adandı

45. Dünya Çevre Günü’nü evlerinde katledilen doğa ve yaşam savunucusu Aysin ve Ali Büyüknohutçu’ya adayan yaşam savunucuları, hukuki sürecin peşini bırakmayacaklarını vurguladı.

Doğa ve yaşam savunucuları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün 45. yılında doğa ve yaşam mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini kaydetti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde, “Ali ve Aysin Büyüknohutçu’nun katillerini tanıyoruz. Doğa ve yaşam için mücadeleden vaçgeçmiyoruz” yazılı pankartı açan doğa ve yaşam savunucuları, Antalya’daki evlerinde katledilen doğa savunucusu Aysin ve Ali Büyüknohutçu’nun fotoğraflarını taşıdı.

45. Dünya Çevre Günü’nü Nohutçu çiftine adadıklarını kaydeden Çağdaş Öztürk, doğa savunucusu çiftin katledilmesine ilişkin yürüten hukuki sürecin takipçisi olduklarını söyledi. Öztürk, “Katillerinin yakalanması, bu karanlık cinayetin tüm boyutuyla aydınlatılması ve Türkiye’nin her yanında yaşam savunucularına yönelik saldırıların son bulması içim mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu amaçla 6 Haziran’da TBMM’de siyasi parti ve gruplarla görüşeceklerini ve Meclis’te basın açıklaması yapacaklarını duyuran Öztürk, “9 Temmuz’da Antalya’da doğa ve yaşam savunucuları olarak cinayetin tüm yönleriyle aydınlatılmasını ve yaşam savunucularına yönelik saldırıların durdurulması talebiyle büyük bir miting düzenleyeceğiz” ifadesini kullandı.

Büyüknohutçu çifti anısına doğa ve yaşam mücadelesini sürdüreceklerinin altını çizen Öztürk, tüm yaşam alanlarında katledilen Aysin ve Ali Nohutçu’nun sesinin yankılanacağını belirtti. Öztürk, “Vazgeçmeyeceğiz, yaşamı savunmaya devam edeceğiz” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir