İstanbul abluka altında: 5 bin polis arama yapıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün “Kurt kapanı” adıyla yaptığı başlattığı operasyonun bugün 5. gerçekleştiriliyor. 5 bin polisin katıldığı operasyonda, kentin giriş ve çıkışları ile havalimanları, vapur iskeleleri, meydanlar ile metro girişlerinde arama ve GBT kontrolü yapılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün “Kurt kapanı” adıyla yaptığı başlattığı operasyonun bugün 5. gerçekleştiriliyor.

Saat 13.00’de başlayan operasyona, İstanbul emniyetine bağlı tüm şube ve ilçelerde görevli 5 bin polis katılıyor. Operasyon çerçevesinde, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olduğu belirtilen semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama ve denetim yapılıyor.

METROYA GİRİŞLERDE GBT KONTROLÜ

Fatih’te Aksaray Metro İstasyonu girişinde bulunan çok sayıda polis metroya giriş yapanlara Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaparken, üst aramaları gerçekleştirdi. Vatandaşların bavulları didik didik arandı. Ayrıca polisler, Adnan Menderes Bulvarı’nda durdurdukları araçlarda da arama yapıyor.

TAKSİM’E ÇIKAN ARAÇLAR ARANIYOR

Operasyon kapsamında Taksim’e de çıkan araçlar, Tarlabaşı Bulvarı üzerinde oluşturulan kontrol noktasına yönlendirildi.
Balo sokağın köşesindeki kurulan polis kontrol noktasında trafik, asayiş, yunus ekipleri ve güven timleri görev yaptı. Özel harekat polislerinin de çevrede tedbir alarak destek verdiği ekipler, şüpheli oldukları gerekçesiyle onlarca aracı aradı. Araçlarda bulunanlara kimlik kontrolleri yapılırken, polis helikopteri de Beyoğlu üzerinde uçtu.

Polis operasyonunun saat 16:00’ya kadar sürmesi planlanıyor. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir