Yüksel’de yine müdahale: Akşam fabrika ayarlarına dönerler

Açlık grevini sürdüren tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak isteyen kitleye Yüksel Caddesi’nde bir kez daha müdahale edildi. Veli Saçılık, bir gazetecinin “Bu defa sert müdahale olmadı” sözleri üzerine “Akşam fabrika ayarlarına dönerler” dedi.

İşlerinden ihraç edildikten sonra Ankara Yüksel Caddesi’nde 209 gündür direnişlerini sürdüren Veli Saçılık ve Acun Karadağ bir kez daha polis müdahalesine maruz kaldı.

Tutuklu olan ve 90 gündür açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak isteyen Saçılık ve Karadağ, “Yaşasın açlık grevi direnişimiz”, “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” Yüksel Caddesi’ne gelen Veli Saçılık ve Acun Karadağ çevreleri polis tarafından abluka altına alındı.

Burada konuşan Acun Karadağ, açlık grevini sürdüren Gülmen ve Semih Özakça’ın talepleri kabul edilene kadar Yüksel Caddesi’nde olmaya devam edeceklerini söyledi.

Saçılık ve Karadağ ile birlikte Yüksel Caddesi’ne gelen kitle polisin müdahalesi ile Konur Sokak yönüne doğru uzaklaştırılmak istendi. Polis, şiddet uygulayarak açıklama yapmak isteyenleri yerlerde sürükledi.

‘AKŞAM FABRİKA AYARLARINA DÖNERLER’

Müdahale ardından bir gazetecinin Veli Saçılık’a espriyle karışık “Bu defa sert bir müdahale olmadı” sözleri üzerine Saçılık, “Polislerin insanların gözleri önünde yaptıkları işkenceden sonra kamuoyu oluştu. Akşam fabrika ayarlarına dönerler” dedi. Saçılık, geçtiğimiz günlerde tek başına yaptığı eylemde polisler tarafından plastik mermi ile yakın mesafeden hedef alınmış ve görüntüler büyük tepkilere yol açmıştı.

Konur Sokak’ta konuşan bir diğer KHK ile ihraç edilen emekçi Nazife Onay ise, “12 yıllık emeğim bir gece de çöpe atıldı. Bu talepleri savunacağız ve arkadaşlarımızı işlerine geri döndüreceğiz” dedi.

Kitle Konur Sokak’ta bekleyişini sürdürürken, akşam saat 18.30’da Yüksel Caddesi’nde yapılacak eyleme katılım çağrısı yapıldı. (DİHABER)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir